Oleje do tarasów

Information

Producenci

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Ostatnio przeglądane

Olej do drewna tarasów płotów elewacji SADOLIN SUPERDECK Bielony 2,5L

SUPERDECK 2.5L BIELONY

Nowy produkt

7 Przedmioty

128,82 zł

Więcej informacji

{"sections":[{"items":[{"type":"IMAGE","content":"@{32464}@"},{"type":"IMAGE","content":"@{37845}@"}]},{"items":[{"type":"TEXT","content":"

Sadolin Superdeck Olej do drewna i tarasów

Kolor:  Bielony

Pojemność: 2,5l

Sadolin Olej SuperdeckSadolin Olej Superdeck do mebli ogrodowych i tarasów to nowoczesny olej o dużej zawartości żywic przeznaczony do konserwacji i dekoracji tarasów drewnianych oraz mebli ogrodowych, a także innych powierzchni drewnianych na zewnątrz. Technologia Weathershield™ zapewnia pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki naturalnym olejom nowoczesna formuła produktu pozwala mu głęboko wnikać w drewno i wzmacniać jego strukturę, a także dodatkowo chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Trwale barwi i podkreśla naturalny rysunek drewna. Nie łuszczy się i nie pęka.

Wysoce odporny na działanie czynników atmosferycznychzawiera wysoką koncentrację żywicpodkreśla rysunek słojów zawiera naturalne oleje i woskigłęboko wnika w drewno.

Właściwości:

  • Temperatura stosowania:+10°C do +30°C 
  • Czas schnięcia: Ostrożne użytkowanie po 5 godzinach, kolejna warstwa po 24 godzinachWydajność do:18 m²/l
  • Rodzaj wykończenia: MatSposób nanoszenia:Pędzel, WałekRekomendowana liczba warstw:2,3
  • Zastosowanie: Sadolin Olej Superdeck do mebli i tarasów to nowoczesny olej o dużej zawartości żywic przeznaczony do konserwacji i dekoracji tarasów drewnianych oraz mebli ogrodowych, a także innych powierzchni drewnianych na zewnątrz.
  • Technologia WEATHERSHIELDTM zapewnia pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.Naturalny efekt drewna. Trwale barwi i podkreśla naturalny rysunek drewna.Dzięki naturalnym olejom nowoczesna formuła produktu pozwala mu głęboko wnikać w drewno i wzmacniać jego strukturę, a także dodatkowo chronić przed czynnikami zewnętrznymi.Nie łuszczy się i nie pęka.Polecany jest w szczególności do tarasów drewnianych i mebli ogrodowych wykonanych z egzotycznych i europejskich gatunków drewna oraz innych powierzchni drewnianych na zewnątrz.Polecany szczególnie do tarasów drewnianych i mebli ogrodowych wykonanych z egzotycznych i europejskich gatunków drewna oraz innych powierzchni drewnianych na zewnątrz.PRZYGOTOWANIE WYROBU

Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania.Nie dodawać obcych składników.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoża do malowania muszą być: suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj,

Podłoża poddawane renowacji:usuń dokładnie stare powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna, ponieważ uniemożliwiają penetrację preparatu w głąb drewna,powierzchnie wcześniej olejowane należy przeszlifować papierem ściernym w celu wyrównania koloru, odpylić.Uwaga!

W przypadku zabezpieczania surowego, miękkiego drewna europejskiego, należy zastosować wstępnie impregnat techniczny Sadolin BaseHP lub Sadolin SuperBase. Zaleca się wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej i stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw. Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia. Szlifowanie na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.

MALOWANIE

 Warunki malowania

temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +10°C a +30°C,wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Zalecane metody malowania

pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z naturalnego włosia,wałek: najlepszy efekt uzyskasz stosując wałki o długości runa 2-10mm

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego)

nie rozcieńczaj oleju przed użyciem,nakładaj 2-3 warstwy, w odstępie 24 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,rozprowadzaj dokładnie i równomiernie wzdłuż słojów drewna,po 5-30 minutach od nałożenia każdej warstwy preparatu, powierzchnię drewnianą należy przetrzeć bawełnianą szmatką w celu usunięcia nadmiaru niewchłoniętego preparatu. Nie dopuścić do utworzenia powłoki.ParametryPojemność:2.5lMarka:SadolinKod producenta:5128950Przeznaczenie:do drewnaWydajność:18m²/lZastosowanie:na zewnątrzEfekt:półmatSposób aplikacji:pędzelOpakowanie:wiadroFunkcje:wodoodporny, ochronnyLiczba warstw:2Kolor producenta:BEZBARWNYCzas schnięcia:24hWaga produktu z opakowaniem jednostkowym:5kgEAN (GTIN):5903525770029

"}]},{"items":[{"type":"IMAGE","content":"@{37847}@"},{"type":"IMAGE","content":"@{37846}@"}]},{"items":[{"type":"IMAGE","content":"@{37844}@"}]}]}