Lista produktów producenta: Tikkurila

Tikkurila to fiński producent farb i lakierów. Siedziba główna i większość produkcji znajduje się w Tikkurila, Vantaa niedaleko Helsinek.


Firma została założona w 1862 roku jako Dickursby Oljeslageri jako producent oleju lnianego i lakieru, a w 1885 roku została przejęta przez helsińską firmę Schildt & Hallberg. Jako Schildt & Hallberg Oy, rozpoczęła produkcję farb w 1919 roku, by ostatecznie osiągnąć pozycję największego producenta farb w Finlandii.


W 1972 roku fiński konglomerat chemiczny Kemira (wówczas Rikkihappo Oy) przejął firmę i rozpoczął rozbudowę i modernizację zakładu produkcyjnego, który został przeniesiony nieco dalej od centrum Tikkurila. Stary zakład rozebrano w latach 80. W 1975 roku została przemianowana na Tikkurilan Väritehtaat Oy („Fabryki kolorów Tikkurila”), którą w 1986 roku skrócono do Tikkurila Oy. Po upadku Związku Radzieckiego Tikkurila z powodzeniem wkroczyła na rynki bałtyckie i rosyjskie, osiągając status lidera rynkowego. W 2020 roku 80% przychodów firmy pochodzi z Finlandii, Szwecji, Rosji, Polski i krajów bałtyckich (Litwy, Łotwy i Estonii).


Tikkurila obsługuje konsumentów, profesjonalnych malarzy i klientów przemysłowych w około 40 krajach. W marcu 2010 została wydzielona z Kemiry, a jej akcje zostały notowane na NASDAQ OMX Helsinki Ltd. Tikkurila produkuje i sprzedaje farby dekoracyjne oraz powłoki dla przemysłu drzewnego i metalowego. Marki z działu farb Tikkurila są w liderami rynku w krajach skandynawskich, bałtyckich, a nawet w Rosji

Tikkurila to fiński producent farb i lakierów. Siedziba główna i większość produkcji znajduje się w Tikkurila, Vantaa niedaleko Helsinek.Firma została założona w 1862 roku jako Dickursby Oljeslageri jako producent oleju lnianego i lakieru, a w 1885 roku została przejęta przez helsińską firmę Schildt & Hallberg. Jako Schildt & Hallberg Oy, rozpoczęła produkcję farb w 1919 roku, by ostatecznie osiągnąć pozycję największego producenta farb w Finlandii.W 1972 roku fiński konglomerat chemiczny Kemira (wówczas Rikkihappo Oy) przejął firmę i rozpoczął rozbudowę i modernizację zakładu produkcyjnego, który został przeniesiony nieco dalej od centrum Tikkurila. Stary zakład rozebrano w latach 80. W 1975 roku została przemianowana na Tikkurilan Väritehtaat Oy („Fabryki kolorów Tikkurila”), którą w 1986 roku skrócono do Tikkurila Oy. Po upadku Związku Radzieckiego Tikkurila z powodzeniem wkroczyła na rynki bałtyckie i rosyjskie, osiągając status lidera rynkowego. W 2020 roku 80% przychodów firmy pochodzi z Finlandii, Szwecji, Rosji, Polski i krajów bałtyckich (Litwy, Łotwy i Estonii).Tikkurila obsługuje konsumentów, profesjonalnych malarzy i klientów przemysłowych w około 40 krajach. W marcu 2010 została wydzielona z Kemiry, a jej akcje zostały notowane na NASDAQ OMX Helsinki Ltd. Tikkurila produkuje i sprzedaje farby dekoracyjne oraz powłoki dla przemysłu drzewnego i metalowego. Marki z działu farb Tikkurila są w liderami rynku w krajach skandynawskich, bałtyckich, a nawet w Rosji

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 35 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 35 elementów