Oleje do tarasów

Information

Producenci

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Ostatnio przeglądane

ADLER Pullex Bodenöl Java 2,5L

PULLEX BODENOL JAVA 2,5L

Nowy produkt

1 Przedmiot

Ostatnie sztuki!

202,44 zł

Więcej informacji

{"sections":[{"items":[{"type":"TEXT","content":"

ADLER Pullex Bodenöl Java 2,5L

Opis Produktu :

Rozpuszczalnikowy, pigmentowany olej do poziomych powierzchni drewnianych w zastosowaniach na zewnątrz dla prac amatorskich i dla rzemiosła.

Odpychający wodę, silnie penetrujący olej do poziomych powierzchni drewnianych w zastosowaniach na zewnątrz (lakierowanie otwarto-porowate). Chroni drewno liściaste i iglaste przed zabrudzeniem i wilgocią. Pozwala drewnu oddychać, zmniejsza pęcznienie i kurczenie. Specjalne mikronizowane pigmenty gwarantują bardzo dobrą odporność na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV oraz doskonałą stabilność barwy drewna egzotycznego. Łatwy w przerabianiu, nie pozostawia smug. Bez dodatku aromatycznych rozpuszczalników.

Szczególne właściwości:

Powłoka jest chroniona przed sinizną i grzybami pleśniowymi dzięki dodatkowi substancji biobójczych.

Zastosowania:

Powierzchnie poziome w zastosowaniach na zewnątrz, nie utrzymujące wymiarów, takie jak podłogi balkonowe, kładki, tarasy itp.

Szczególnie nadaje się do drewna modrzewiowego i egzotycznego, jak bangkirai, teak, massaranduba.

Przerabianie:

Przed użyciem proszę produkt wymieszać.

Nie stosować w temperaturach poniżej +5°C jedocześnie nie powyżej 30°C i/lub względnej wilgotności powietrza >80%.

Należy bezwzględnie unikać tworzenia się warstwy!

Nie można zapobiec wypływowi żywicy z powodu stosowanej techniki lakierniczej.

Na drewnie modrzewiowym i drewnie zawierającym dużo składników rozpuszczalnych, pozostałości tynku (wysoka alkaliczność) lub pył żelazny (rdzewienie) mogą doprowadzać do powstania czarnych plam.

​​​​​W miejscach, po których często się chodzi, widoczne mogą być wydeptane ścieżki. Można je łatwo usunąć przez regularne pielęgnacyjne nanoszenie oleju (patrz pielęgnacja).

Metoda i techniki nanoszenia :

Pędzel

Ilość warstw - 2

Wydajność na jedno naniesienie (m2/l) ok. 15 m2

Nadający się do nanoszenia następnej warstwy ok. 12 godz.

Podłoże :

Drobno porowate i grubo porowate drewno liściaste i iglaste oraz drewno obrabiane termicznie.

Podłoże musi być suche, czyste, nośne, wolne od substancji znacząco obniżających przyczepność takich, jak tłuszcze, woski, silikon, żywica itp. oraz od pyłu drzewnego, a także sprawdzone czy nadaje się pod dany system lakierniczy.

W celu uzyskania optymalnej trwałości radzimy przeszlifować powierzchnie gładkie papierem nr 80 wzdłuż włókien drewna, dokładnie oczyścić i usunąć pojawiające się na powierzchni składniki drewna, np. żywice lub pęcherze żywiczne. Ostre krawędzie należy zaokrąglić.

PIELĘGNACJA I RENOWACJA:

Pielęgnacja :

Trwałość zależy od wielu czynników. Należą do nich szczególnie rodzaj czynników atmosferycznych, ochrona konstrukcyjna, obciążenie mechaniczne i wybór odpowiedniego koloru. W celu zapewnienia długiej trwałości konieczna jest prawidłowa pielęgnacja. Zalecamy wykonywanie jej raz w roku. Powierzchnie w dobrym stanie oczyścić z kurzu i brudu i nanieść pędzlem 1× cienką warstwę oleju Pullex Bodenöl Koniecznie unikać tworzenia się warstwy!

Renowacja:

Zniszczone działaniem czynników atmosferycznych wzgl. zszarzałe powierzchnie zeszlifować do surowego drewna. Dalsze kroki jak w przypadku nowej powłoki

"}]},{"items":[{"type":"IMAGE","content":"@{24003}@"}]},{"items":[{"type":"IMAGE","content":"@{24007}@"}]},{"items":[{"type":"IMAGE","content":"@{24005}@"}]}]}